Portal - Piwniczna - Zdrój
 
Strona główna / Certyfikat ZIELONA FLAGA Wtorek - 18 grudnia 2018 Bogusława, Gracjana, Laury     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska" === Witamy na stronie Gimnazjum Publicznego w Piwnicznej-Zdroju ===
polski
Wyszukiwarka
Certyfikat ZIELONA FLAGA

CERTYFIKAT ZIELONA FLAGA

W poniedziałek 7 września 2009 r. we Wrocławiu, w siedzibie Uniwersytetu Przyrodniczego odbyła się VIII Ogólnopolska Konferencja Szkoły dla Ekorozwoju 2009.

Udział w niej wzięli: Dyrektor Gimnazjum Zenon Citak, p. Jolanta Jochymek i p. Janina Janur (pracownik UMiG Piwniczna-Zdrój).

W trakcie jej trwania wręczono certyfikaty w dziedzinie działań ekologicznych szkół.

Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju w składzie:
Agnieszka Bielska - Ministerstwo Środowiska,
Krzysztof Kafel - Ministerstwo Edukacji,
Anna Wielgopolan - NFOŚiGW,
Jan Okulicz - Toyota Motor Poland
Dariusz Banach - Toyota Motor Manufacturing Poland
Marta Kaczyńska - Toyota Motor Industries Poland
Marta Pokutycka - Cadbury Polska
Alina Kozińska-Bałdyga - Federacja Inicjatyw Oświatowych,
Marek Zaborowski - Małopolska Agencja Energii i Środowiska,
Andrzej Zalewski - Eko - Radio
Zdzisław Nitak - Fundacja GAP Polska
Krzysztof Szustka - Fundacja Ekologiczna Zielona Akcja
Anna Woźniak - Fundusz Partnerstwa,
Rafał Serafin - Fundacja Partnerstwa dla Środowiska,

przyznała naszemu gimnazjum Międzynarodowy Certyfikat Zielona Flaga, który jest dowodem uznania za zrealizowanie projektu ekologicznego „PIKNIK EKOLOGICZNY JAKO FORMA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ SPOŁECZEŃSTWA PIWNICZANSKIEGO”.

 

W ubiegłym roku szkolnym otrzymaliśmy certyfikat niższej rangi tj. LOKALNE CENTRUM AKTYWNOŚCI EKOLOGICZNEJ

Miano Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej otrzymują szkoły, które w szczególny sposób pobudzają i skupiają aktywność społeczną mieszkańców oraz przez przykład i działanie tworzą aktywne środowisko wychowawcze dla młodzieży. Tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej jest pierwszym stopniem do certyfikacji szkół międzynarodowym certyfikatem „Zielona Flaga".

„Zielona Flaga" jest tytułem, które nadawane jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco - Schools (www.eco-schools.com) Program Eco-Schools realizowany jest od 1994 roku, jak na razie uczestniczy w nim ok. 15.000 szkół w 43 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Do tej pory prawie 4.500 szkół uzyskało wyróżnienie - Zieloną Flagę. Eco-Schools - jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego (EMAS, ISO 14001) polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami (w tym recyklingu) w szkołach i ich otoczeniu. Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jest jako jedyna uprawniona do nadawania certyfikatu Zielonej Flagi.

Certyfikaty są przyznawane szkołom na rok szkolny i mają zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych w szkołach i odnawiania certyfikatu.

 

Dyrektor - Zenon Citak

 
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: Zenon Citak